11 Mayıs 2011 Çarşamba

Kızlarla alışveriş rehberi

Evet arkadaşlar, bu yazımızda kız arkadaşlarla veya kız arkadaşınızla (sevgili manasında) alışverişe giderseniz neler yapmanız neler yapmamanız gerektiği hakkında konuşacağız. Öncelikle kız iseniz veya alışveriş yapmaktan, mağaza gezmekten, vücudunuzdan kıvılcım çıkana kadar elbise denemekten hoşlanıyorsanız ekranınızın sağ üst köşesindeki kırmızı renkli çarpıya tıklamak suretiyle zaman kazanabilirsiniz.

Giyim mağazalarında erkeğin 3 görevi vardır:

1.si çanta taşımak: Marketlerdeki market arabaları giyim mağazalarında olmadığından dolayı, doğal seleksiyon onun yerini başka bir şeyle doldurmuştur.

Çözüm: Eğer çantayı emanet edebileceğiniz bir yer varsa çaktırmadan edin. Farkederlerse kıyamet kopabilir. Kızlarla çantaları arasında sizin asla anlayamayacağınız bir ilişki vardır. İçinde hiçbir zaman ne aradıklarını bulamasalar da, bavul gibi çanta varken ellerinde su şişeleri, defterler, poşetler gezseler de kesinlikle yanlarından ayırmazlar. Ayrıca bakmıyorlarken çantayı yere koymak veya bir yere asmak da geçici çözümler arasındadır.

2.si sıkılmak: Özellikle kız arkadaşınız siz sıkıldıkça alışverişi uzatacaktır. Dakikalarca, hatta saatlerce sürebilir. Arkeologlar elinde çantayla beklerken açlıktan ölen insan kalıntıları bulmuşlardır. Nasıl ki asansörden korkan biri varken asansörde zıplamak zevkliyse, kızlar için de siz sıkıldıkça uzatmak daha zevkli gelecektir. Sakın eğleniyormuş gibi yapmayın. Bunu hemen anlarlar ve sinirlenip günü size zehir edebilirler. Bir erkek olarak göreviniz sıkılmak ve söylenmektir.

Çözüm: Eğer dışarıda bekleme izni alabiliyorsanız sakın bu fırsatı tepmeyin; ama bu sadece teoride kalmış bir ihtimaldir. Mekana girdiğinizde ilk iş oturacak bir yer arayın. Eğer varsa tebrikler, şanslı %1’lik kısıma girdiniz (Unutmayın ki mağazalar kızlarla anlaşmalı çalışır, işkenceyi artırmak için asla oturacak bir yer koymazlar). Yapabiliyorsanız cep telefonunuzla oyun oynayın, internete girin veya arkadaşlarla mesajlaşın. Eğer yanınızda varsa bir şeyler okuyabilirsiniz. Söylentilere göre Dostoyevski Suç ve Ceza’nın 3. cildini kız arkadaşı alışveriş yaparken yazmıştır. Ama bunları size bakmıyorken yapın, işkenceyi azaltmanız onları kızdıracaktır. Son ihtimal ise mağazada gezmek, çalan tekno müzikle dans etmek, aynalara bakmak veya etraftaki saçma elbiselerle dalga geçmektir. Burası sizin hayalgücünüze kalmış.

3.sü fikir beyan etmek: Kızlar her ne kadar sizin fikrinizi sormak için sizi çağırdığını söylese de bu işin mazeretidir. Aslında onlar sadece diğer kızların fikirlerini dikkate alırlar. Hele benim gibi estetik, giyim ve moda anlayışınız sıfırsa hiç şansınız yok. Fikir beyan etmek zor iştir. Çünkü sürekli ters bir tepki alabilirsiniz.

Çözüm: Fikir beyan etmede 3 durumumuz var.

Durum 1: Kız arkadaş elbiseyi beğenmediyse; yapmanız gereken onun fikrine katılıp elbisenin ona gitmediğini, renginin kötü olduğunu, kesiminin ters olduğunu vb. söylemek. Sakın onun kendisi hakkında yorum yapmayın. Elbisenin ona dar/bol geldiğini, boyunun kısa/uzun olduğunu söylemek sizin sonunuz olabilir. Suç hep elbisededir. (Bir de “bu elbisenin yeri kötü” diye bir şey var. Söyleyince hemen kabul edip konu kapanır. Ne olduğunu hala bilmiyorum ama şifre gibi bir şey heralde.)

Durum 2: Kız arkadaş elbiseyi çok beğendiyse; yapmanız gereken çok basittir. Onun söylediği cümleyi aynen tekrar ederek onay vermek. Formülümüz “Evet + aynı cümle”. Örnek dialog:

-Ay bu bana çok yakıştıııııııı
-Evet bu sana çok yakıştı
-İçinde çok güzel oldum
-Evet içinde çok güzel oldun
-Ben bu elbiseyi almalıyım
-Bencede bu elbiseyi almalısın (“Bencede” opsiyonel! Yaratıcılığınızı kullanabilirsiniz)


Durum 3: Kız arkadaş kararsızsa; işte en zor durum. Burada yapmanız gereken onu iyi yönde desteklemektir. Eğer kötü yönde kararsızsa çok kısa cevaplarla yakıştığını söylemelisiniz. Eğer iyi yönde kararsızsa onu abartılı cümlelerle desteklemelisiniz. Unutmayın ki kızlar asla aldıkları elbiseden pişman olmazlar, bir kere giymeseler bile. Ama eğer sizin yüzünüzden bir elbiseyi kaçırırlarsa sizi zor günler bekliyor demektir. Örnek dialog:

-Ne bilim pek iyi durmadı gibi
-Bence fena değil
-Rengi de kötü
-Çantanla güzel durdu gibi
-Ne dersin alsam mı?
-Mutlaka al, hem zaten tek bu bedeni kalmış, sezon sonu gelmiş bir daha bu modelden çıkarmazlar, kaçırma derim benBir rehberimizin daha sonuna geldik. Bu rehber sayesinde artık siz de yarınki alışverişte ne yapacağınızı düşünmeden gönül rahatlığıyla uyuabilirsiniz.

2 yorum:

  1. burdan elime kopya yazıp zamanı gelince kullanılacak bir yazı olmuş aynı zamanda da ibretlik

    YanıtlaSil
  2. sana sadece iki kelime:ÇOK KÖTÜSÜN...

    YanıtlaSil